Przejdź do treści

XIV Ogólnopolski

KONGRES

MIESZKANICZNIKÓW

Poznaj Ekspertów, Zbuduj Relacje Biznesowe i Przyjacielskie

To klucz do zwiększenia zysków w 2024 r.

Hotel Airport Okęcie ul. Komitetu Obrony Robotników 24 Warszawa
4  listopada 2023 r. (sobota)

Organizator

Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik" zaprasza

Członków i Sympatyków

Partnerów i Sponsorów

Każdego ciekawego, co w trawie piszczy!

Po WIEDZĘ!

Po WSPARCIE!

Po NOWE KONTAKTY!

I BĄDŹ  Z NAMI JUŻ ZA

Dla uczestników

Uczestnicy naszych kongresów to osoby zainteresowane branżą nieruchomości

WYNAJMUJESZ?

Osoby początkujące dowiedzą się, jak bezpiecznie wynajmować mieszkania.

SZUKASZ LOKATY KAPITAŁU?

Dowiesz się, jakie są możliwości inwestowania w nieruchomości i jaki możesz osiągnąć zwrot z inwestycji.

IDZIESZ Z DUCHEM CZASU?

Dowiesz się, jakie są nowe trendy, usługi zabezpieczające Twój biznes. Możesz pokazać swoje innowacyjne pomysły.

SZUKASZ UNIKATOWEJ WIEDZY?

Prelegenci i uczestnicy naszych kongresów to doświadczeni praktycy, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem, z osobami które dołączają do naszej społeczności.

POTRZEBNE KONTAKTY BIZNESOWE?

To najlepsze miejsce, aby je pozyskać. Znajdziesz tu wsparcie, może wspólnika i przyjaciela.

MASZ PYTANIA? POTRZEBUJESZ PORADY?

Znajdziesz odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Spotkasz tu ekspertów z wielu dziedzin.

Tak było na ostatnim Kongresie w 2022 r

Obejrzyj też relacje z poprzednich lat

Prelegenci i Paneliści

Władysław Grochowski

Właściciel i prezes GRUPY ARCHE

Jest absolwentem szkoły filmowej, urodzonym optymistą, kochającym ludzi i świat. Stworzył największą polską kolekcję hoteli, gdzie stawia głównie na rewitalizacje zabytków. Jego firma znana jest przede wszystkim z rewitalizacji obiektów zabytkowych.
Lubi poruszać się po terenach niezbadanych i podejmuje się projektów, których nikt nie chce. Przywraca do życia zabytki, których czas świetności dawno minął. To, jak podkreśla, jest innowacyjność - zamiast betonowania świata, naprawia to, co zostało zrujnowane.
Przewodnim hasłem, które wprowadził również do firmy „Arche” jest: łączymy sprzeczności, ufamy wszystkim, zmieniamy siebie. 
Stworzył także inwestycyjny System Arche®, który jest oryginalną koncepcją prowadzenia hoteli i działalności wokół nich. Transparentne zasady rozliczeń z całego hotelu dają gwarancję inwestorom, którzy zainwestowali w apartamenty. Uczciwość, rzetelność i dotrzymywanie warunków przekonało do jego firmy wielu gości i klientów biznesowych.

Anna Pawlak-Kuliga

Pierwsza Polka w globalnych strukturach zarządczych IKEA

Do 2022 roku Prezeska Grupy IKEA w Chinach, gdzie przeprowadziła największą transformację firm IKEA na tamtejszym rynku.W latach 2016-2018 była Prezeską IKEA Retail w Polsce, odpowiadała za agendę komercyjną, wdrożenia wielokanałowe i zrównoważony rozwój. Tworzyła IKEA Centrum dla Firm, pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA oraz centrum rekrutacji Twoje Studio Pracy.

„W firmie patrzymy przede wszystkim na kompetencje i wartości. Nie na narodowość, poglądy czy wiek. Warto też głośno mówić o chęci rozwoju, bo w przeciwnym razie o szansę na współpracę z Ikea jest dużo trudniej.”

Jan Dziekoński

Jan Dziekoński

Założyciel firmy doradczej i portalu analitycznego FLTR.pl
Od 10 lat na rynku nieruchomości – zawodowo i prywatnie. Kiedyś jako współzałożyciel startup’u inwestycyjnego Mzuri Investments, później prywatny inwestor, następnie członek zarządu GRUPY MZURI. Równolegle od 2008 roku aktywny jako konsultant biznesowy dla największych polskich i międzynarodowych firm. Obecnie łączy oba doświadczenia działając w ramach butikowej firmy doradczej FLTR. Prowadzi również blog, kanał YouTube i podcast poświęcone rynkowi nieruchomości.

Dawid Michna

Dawid Michna

Przedsiębiorca, informatyk, finansista. Od 2005 r. związany z branżą IT, specjalizuje się w cyberbezpieczeństwie. Analityk rynku nieruchomości z wykorzystaniem systemów cyfrowych. Poszukiwacz trendów i możliwości ich inwestycyjnego wykorzystania. Pasjonat nowych technologii, optymalizacji i automatyzacji procesów. Posiada certyfikat Lean Six Sigma Black Belt.
Inwestor nieruchomości związany ze Stowarzyszeniem Mieszkanicznik od 2017 r. Lider krakowskiego oddziału Mieszkanicznika. Główny Analityk rynku nieruchomości w Stowarzyszeniu.

Piotr Kieres

Piotr Kiereś

Znany jako firma „Rozsądni Bracia”, która otrzymała nagrodę "Mieszkanicznik Roku 2022" w Kategorii "Deweloper".

Od 2001 działa w biznesie deweloperskim. W 2011 rozpoczął inwestowanie w nieruchomości na wynajem, a od 2013 buduje dochody pasywne budując całe budynki z mieszkaniami na wynajem typu Renton®.
Prowadzi wraz z braćmi Robertem i Michałem blog www.rozsadnibracia.pl oraz kanał na YouTube poświęcony inwestowaniu w nieruchomości. Prowadzi szkolenia deweloperskie (ponad 700 Absolwentów) oraz szkolenia z budowy własnych budynków na wynajem typu Renton®. Rozwija także unikalny program franczyzowy dla deweloperów - Sasanka®.

Jacek Kusiak

Jacek Kusiak

Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia "Mieszkanicznik".
Od 2000 roku nieprzerwanie związany z rynkiem nieruchomości na wynajem. W Stowarzyszeniu również jest ekspertem od umów najmu, selekcji najemców, remontów i szkoleń dot. inwestowania. Utrzymuje  stałe kontakty z mediami nagłaśniając problemy rynku nieruchomości. Przedsiębiorca, członek zarządów spółek związanych z rynkiem nieruchomości oraz aktywny inwestor zarówno w nieruchomości jak i w papiery wartościowe. Współtworzy również projekty oparte na technologii blockchain.

Anna Niecikowska 3

Anna Niecikowska

Adwokat z kilkunastoletnią i ścisłą specjalizacją w zakresie prawa nieruchomości. Posiada 16-letnie doświadczenie w reprezentowaniu stron umów najmu przed sądem, występowała także przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Od 2007 roku związana jest ze środowiskiem pośredników nieruchomości, inwestorów deweloperów, wynajmujących. Od 2021 jest aktywnym szkoleniowcem Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Robert Kuliga

Robert Kuliga

Wiceprezes Zarządu oraz Lider Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik.  Przedsiębiorca, inwestor (również na rynkach zagranicznych), prelegent, autor publikacji na temat projektowania wnętrz i rynku nieruchomości na wynajem. Prowadzi podcast SUPER DEAL (spotify) o inwestowaniu w nieruchomości, biznesie i szeroko pojętym sukcesie życiowym. Gości na nim najlepszych inwestorów, fliperów, deweloperów, ludzi biznesu, którzy opowiadają o swoich inwestycjach, dzielą się doświadczeniami i wskazówkami.
Jego życiowym motto jest zainspirować Cię i pomóc w Twojej drodze do sukcesu.

Hanna Milewska-Wilk

Hanna Milewska-Wilk

Specjalistka ds. mieszkalnictwa w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów, analityk rynku najmu, doradca i szkoleniowiec. Współpracuje z Fundacją Rynku Najmu, członkini Rady Programowej Habitat for Humanity Polska. Mediatorka, zarządca nieruchomości, pracująca naukowo socjolog i filolog, ze szczególnym zainteresowaniem spółdzielniami mieszkaniowymi. Rynek najmu postrzega kompleksowo: od zmian prawnych czy podatkowych, ich wpływu na przedsiębiorców i samorządy po pełne dane analityczne.

Marcin Szymocha

Marcin Szymocha

Doradca podatkowy nr 12870 prowadzący własną Kancelarię, inwestor w mieszkania na wynajem.
Specjalizuje się w opodatkowaniu nieruchomości, zagadnieniach podatku od towarów i usług, obsługuje spory podatkowe, udziela bieżącego wsparcia przedsiębiorcom, przeprowadza weryfikacje ich rozliczeń (audyty podatkowe). Aktywista w ramach akcji stowarzyszenia „Ocalić amortyzację mieszkań”

Grzegorz Grabowski

Grzegorz Grabowski

Założyciel i współwłaściciel Kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl oraz spółki doradztwa podatkowego. Jako przedsiębiorca i ekspert specjalizuje się w obsłudze klientów prowadzących najem, podnajem, handel nieruchomościami, deweloperkę, noclegi dla turystów, pośrednictwo.
Szkoleniowiec, autor bloga Wynajmistrz.pl, poradników na temat podatków od najmu oraz książek “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“i „ABC Podatków w nieruchomościach”. Sam inwestuje w nieruchomości na wynajem w Polsce i za granicą.

KONFERANSJER

Harmonogram wykładów

08:00 – 09:00

Rejestracja uczestników

09:00 – 10:00

Powitanie uczestników.

Jacek Kusiak, Piotr Szwedes

10:00 – 10:40

Wystąpienie
Anna Pawlak-Kuliga

10:40 – 11:20

Wystąpienie
Władysław Grochowski

11:20 – 11:50

Wykład merytoryczny

Już wkrótce….

11:50 – 12:30

Panel dyskusyjny

Paneliści: Jan Dziekoński
Dawid Micha,  Piotr Kiereś
Moderator: Robert Kuliga

“Strategie inwestowania w nieruchomości w 2024 r.”
1. Wynajem mieszkań czy lepiej flipowanie?
2. Wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy? Perspektywy.
3. Czy najem instutucjonalny (fundusze) zagraża najmowi detalicznemu?
4. Inwestowanie w budownictwo pod wynajem – czy ma sens? Czy lepiej inwestować w pojedyncze mieszkania?

12:30 – 13:00

Wykład merytoryczny

Już wkrótce….

13:00 – 14:30

Przerwa na obiad

14:30 – 15:30

Wykład interaktywny
Anna Niecikowska
Jacek Kusiak

 „15 legalnych sposobów na zabezpieczenie swojego wynajmu”

15:30 – 16:00

Wykład merytoryczny

Już wkrótce….

16:00 – 16:30

Wykład merytoryczny

Już wkrótce….

16:30 – 17:30

Przerwa kawowa

17:30 – 18:30

Panel dyskusyjny

Paneliści: Marcin Szymocha
Grzegorz Grabowski
Moderator: Hanna Milewska-Wilk

“Na co zwrócić uwagę zwiększając skalę najmu w kolejnych latach – granica opłacalności – praktyka i analiza poglądowa.”
1. Zmiany podatkowe, które wpłynęły na decyzje inwestorów w nieruchomości na wynajem (podatek od nieruchomości, amortyzacja)
2. Co się sprawdziło w 2023 roku w kwestiach optymalizacji zysków z najmu (najem prywatny czy w działalności, jak rozliczyć remont, jak optymalizować podatki od najmu)
3. Fundacje rodzinne – kiedy i dla kogo?
4. Kredyt 2 %.

18:30 – 19:00

Wykład merytoryczny

Już wkrótce….

19:00 – 19:30

Wykład merytoryczny

Już wkrótce….

19:30 – 20:30

Przerwa kawowa

20:30 – 22:00

Wieczorna gala

Rozdanie nagród laureatom konkursu Mieszkanicznik Roku 2023, 
prowadzenie Piotr Szwedes

22:00 – 02:00

Integracja w klubie Aviator

Gościliśmy już łącznie:

0
Uczestników
0
Prelegentów
0
Wystawców

Dołącz do nas 4 listopada 2023 roku!

Ceny biletów w I turze

CZŁONKOWIE

597 zł brutto

OSOBY SPOZA STOWARZYSZENIA

747 zł brutto

OSOBY SPOZA STOWARZYSZENIA

1297 zł brutto

*) Pakiet członkowski obejmuje: 
– możliwość pobrania wzorów umów najmu (zwyczajnej, najmu okazjonalnego, najmu na pokoje) wraz z z załącznikami w trzech językach (polskim, angielskim i ukraińskim)
– dostęp do pakietu Medicover Sport Open w cenie 109 zł/miesiąc
– dostęp do platformy Akademia Mieszkanicznika w cenie 397 zł/rok (zamiast 3970 zł)
– możliwość uczestnictwa we wszystkich szkoleniach lokalnych w całej Polsce za symboliczną opłatą.

Po sprzedaży biletów z każdej tury  cena  wzrośnie o 100 zł!

Cena wzrośnie już za:

Gdzie?

Hotel Airport Okęcie w Warszawie,
ulica Komitetu Obrony Robotników 24.

MASZ PYTANIA?

Napisz do nas: biuro@mieszkanicznik.org.pl
Lub zadzwoń: 792-460-250

Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania.