Prelegenci

 

Wojtek Woźniczka - Specjalista od negocjacji, trener, coach. /więcej.../
Zdobywca prestiżowej nagrody Polish National Sales Awards w kategorii Najlepszy Trener Sprzedaży w Polsce w 2013 roku. Certyfikowany Międzynarodowy Coach ICC. Autor bestsellera NEGOCJUJ! oraz książek NEGOCJUJ 2 i NIE SPRZEDAWAJ! #Pozwól kupić Od ponad 14 lat wspiera firmy i osoby prywatne w negocjacjach i sprzedaży. W jego szkoleniach wzięło już udział ponad 9000 uczestników z przeszło 100 firm. Pracował, jako zawodowy negocjator pomagając swoim klientom w zakupie mieszkań, kamienic, lokali użytkowych czy hoteli Na co dzień sam inwestuje, wynajmuje, podnajmuje, flipuje oraz uczestniczy i wspiera swoich klientów w negocjacjach na rynku nieruchomości. Ściśle współpracuje z grupą firm zajmujących się doradztwem dla developerów oraz pośrednictwem na rynku nieruchomości. Wspólnie z Piotrem Hryniewiczem prowadzi jedyny w Polsce specjalistyczny trening negocjacji dla osób inwestujących w nieruchomości. Prowadził szkolenia ze sprzedaży i negocjacji dla największych firm w kraju, m.in. dla Facebook, PKO BP, PZU, Tesco Polska, Alior Banku, Getin Noble Banku, UPC Polska, Tchibo, Open Finance, Leroy Merlin i wielu innych.

TEMAT PREZENTACJI:
„Nie sprzedawaj! Pozwól kupić!”

Opis prezntacji /.../
– Twoja sprzedaż zaczyna się w Twojej głowie!
– Kiedy ludzie będą chcieli od Ciebie kupować?
– Złote zasady sprzedaży niewymuszonej.
– Słowa i zwroty, które pomogą Ci wpływać na percepcję osób zainteresowanych tym, co sprzedajesz.
– Jak przekonywać nie przekonując?
– Jak przyspieszyć decyzję o zakupie?

 

 

Paweł Preisner - Deweloper od 15 lat działający na rynku rzeszowskim. /więcej.../
Dużo klnie, krzyczy, stawia warunki – wyznacza kierunki budownictwa w Rzeszowie.
Lenistwo, opieszałość brak kreatywności – z tego powstają gnioty budowlane – jak twierdzi.
Wiele wymaga od innych, ale więcej od siebie.
Paweł Preisner – z wykształcenia ekonomista, w deweloperce od 15 lat. Właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej „Szklane Tarasy” oraz Hotelu „Bacówka Radawa & SPA****”. Jego inwestycje „ST Tower”, „Zig Zak House”, osiedle „Strażacka” były wielokrotnie wyróżniane jako perełki architektoniczne w Rzeszowie. Autor książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować”, która została wydana w październiku 2018 roku.
Nie chodzi do roboty, tylko do pracy, która jest jego pasją. Setki oddanych do użytkowania mieszkań i jeden hotel, który stanowi przysłowiową „wisienkę na torcie”. Masa życiowych doświadczeń  umocniła jego przekonanie, że warto się wyróżnić i pielęgnować pomysły, które wpadają do głowy.
Doświadczenie wyniesione z kilkunastu lat prowadzenia działalności, ogólnie mówiąc w nieruchomościach, pozwoliły na zebranie bezmiernej ilości wiedzy, którą przedstawi podczas swojego wykładu. Każdą nieruchomość traktuje z należytym, indywidualnym podejściem i możliwością wydobycia z niej walorów, którymi będą się cieszyli nowi właściciele.
Na swoim koncie ma rekord Podkarpacia – sprzedanie całej inwestycji w 2 tygodnie.
Inwestycje dewelopera „Szklane Tarasy” zostały wyróżnione prestiżowymi nagrodami – „Lider regionu”, „Luksusowa marka roku”, „Złota Villa”, „Budowa Roku Podkarpacia 2018 dla inwestycji ST Tower” oraz „Człowiek sukcesu dla Pawła Preisnera”

TEMAT PREZENTACJI:
„Deweloperka z pasją i wynikami finansowymi”

Opis prezentacji /.../
 Sukces w branży deweloperskiej leży w sposobie myślenia o zarabianiu pieniędzy i tworzeniu wysoko rentownych przedsięwzięć. Aby osiągać satysfakcjonujące wyniki finansowe niezbędna jest pasja oraz wiedza i doświadczenie. O czym powinna więc pamiętać osoba marząca o realizacji swojej pierwszej inwestycji? Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów prowadzących do plajty? Co będzie dominującym trendem w branży deweloperskiej? Jaki jest stosunek rentowności do wiedzy inwestycyjnej? Umiejętność odpowiedzi na te pytania, ale także ciągłe kształcenie się, prowadzenie analiz, optymalizacja projektów oraz wystrzeganie się bubli inwestycyjnych, to możliwość osiągania w deweloperce ogromnych zysków i obrotów na poziomie nawet 100 mln złotych rocznie.

 

 

Współwłaściciele Biura Rachunkowego pod marką 'Wynajmistrz' specjalizującego się w rozliczaniu podatków do najmu. /więcej.../
Marek Golec – Współwłaściciel Biura Rachunkowego Wynajmistrz.pl, wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości i zapewniającego terminowość oraz najwyższą jakość usług. Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji.  Doradca podatkowy z niesamowitym doświadczeniem w rozliczaniu praktycznie każdej działalności nieruchomościowej. Ponadto specjalizuje się w rozliczaniu samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Oprócz dużej wiedzy księgowo-podatkowej, inwestuje w nieruchomości i jest przedsiębiorcą. Co ważne, mówi o podatkach naprawdę prostym językiem oraz rozumie biznes uczestników szkoleń i wykładów.

Grzegorz Grabowski – założyciel i współwłaściciel biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Jego firma działająca pod marką Wynajmistrz.pl Biuro Rachunkowe obsługuje klientów prowadzących najem, podnajem, handel lokalami mieszkalnymi, noclegi dla turystów, pośrednictwo i inne. Grzegorz jest autorem bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami mieszkalnymi i ich wynajmem, z naciskiem na informacje praktyczne, ułatwiające życie wynajmującym. Wydał również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“, która rozeszła się już w nakładzie ponad 10 tysięcy egzemplarzy. Oprócz tego prowadzi wykłady i szkolenia na temat rozliczania najmu, podnajmu i handlu mieszkaniami. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, prowadził podnajem długoterminowy, ale na swoim koncie ma również flipy.

TEMAT PREZENTACJI:
Działalność gospodarcza czy spółka? A jeśli spółka, to jaka?
Optymalna forma prowadzenia Twojej działalności nieruchomościowej” 

Opis prezentacji /.../
Prowadzisz albo zamierzasz prowadzić biznes w branży nieruchomości (najem, podnajem, flipy, wynajem krótkoterminowy, pośrednictwo albo developerka)? W ramach działalności gospodarczej bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność. Może więc spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Ale co z podwójnym opodatkowaniem? Może więc sp. z o.o. spółka komandytowa? W czasie tego wykładu pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą formę prowadzenia działalności dla Ciebie i pokażemy plusy i minusy każdej z nich.

 

 

Artur Kaźmierczak - Partner Współzarządzający Grupą Mzuri, prezes zarządu spółek inwestowania grupowego Mzuri CFI, członek Rady Nadzorczej Mzuri /więcej.../
– największej w Polsce firmy zarządzającej wynajmem mieszkań (ponad 4500 mieszkań w zarządzaniu, z których ok jedną czwartą Mzuri Investments pomogło kupić na inwestycję). Właściciel portfela mieszkań na wynajem. Przed dołączeniem do Grupy Mzuri był partnerem w PwC, gdzie pracował od 2009 roku. Wcześniej był związany z Deloitte i Arthur Andersen. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, studiował także w Holandii na Uniwersytecie w Maastricht. Artur Kaźmierczak jest członkiem Rady Nadzorczej notowanej na GPW spółki KBJ S.A. Prywatnie Artur jest mężem i ojcem córki. Zapalony wędkarz i miłośnik podróży. Emerytowany himalaista (m.in. wspiął się na Cho Oyu – szóstą najwyższą górę świata) – dzisiaj czyta literaturę górską, ale odkąd urodziła mu się córka, sam już się nie wspina.

TEMAT PREZENTACJI:
„Flipowanie, krótki termin, czy klasyczny najem długoterminowy? Co, dla kogo?”

Opis prezentacji /.../
Zastanawiasz się czy przygodę z nieruchomościami zacząć od najmu czy od flippingu? A może rozważasz poszerzenie działalności albo kuszą Cię duże zyski i chcesz zmienić zajęcie? Wysłuchaj Artura Kaźmierczaka – partnera współzarządzającego Grupą Mzuri, która ma doświadczenia z wszystkimi trzema formami – i dowiedz się jakie są zalety poszczególnych działalności, ich wady, ryzyka i praktyczne problemy. A także ile można zarobić. Minimum filozofowania, maksimum praktycznych porad i konkretnych doświadczeń”

 

 

Agnieszka Piesto - -prawniczka, inwestorka w nieruchomości (mieszkania, kamienice) /więcej.../
Ukończyła studia prawnicze w Lublinie na KUL im. Jana Pawła II. To specjalista od spraw funduszy inwestycyjnych i rynków kapitałowych. Z rynkiem kapitałowym związała się w 2006 roku, pracując jako Inspektor Nadzoru w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych. Od 2009 roku inwestuje indywidualnie na rynku nieruchomości. Od 2011 roku prowadzi razem z mężem firmy inwestujące w mieszkania oraz w kamienice w Warszawie. Kupują, remontują i sprzedają 24 mieszkania rocznie.

TEMAT PREZENTACJI:
„Remont kamienic w Warszawie, jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację budynków.” 

Opis prezentacji /.../
W 2018r. weszły zmiany do przepisów w sprawie uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynków, a środki te są nadal do pozyskania również przez wspólnoty mieszkaniowe i inwestorów. Agnieszka Piesto – prawnik, od strony praktycznej opowie czy warto remontować stare kamienice, jak pozyskać środki na remont i kiedy warto pozyskiwać dofinansowanie.””

 

 

Kacper Kaczmarek - ekspert stowarzyszenia do spraw architektury, inwestor, specjalizujący się w najmie na pokoje /więcej.../
Kacper Kaczmarek absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz Studium Podyplomowego „Gospodarka Nieruchomościami – Zarządzanie, Utrzymanie, Wycena”. W roku 2010 uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń do projektowania. Jest członkiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, obecnie współtworzy biuro architektoniczne MOI ARCHITEKCI (moiarchitekci.pl). Lider wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

TEMAT PREZENTACJI:
„Podziały mieszkań – sprytnie i zgodnie z przepisami budowlanymi” 

Opis prezentacji /.../
„W nieruchomościach najważniejszy jest fundament. Fundament i święty spokój. To pierwsze możesz
kupić. A drugie zapewnić sobie sam.
Dlatego jeśli planujesz przerobienie mieszkania lub domu na pokoje do wynajęcia, zrób to z
głową. Wystarczy, że poznasz obowiązujące przepisy prawa budowlanego. Wszystkiego dowiesz się z
mojej prelekcji. Poruszę m.in. poniższe kwestie:
– jakie są przepisowe szerokości drzwi, korytarzy, pokojów?
– które prace remontowe wymagają zgłoszenia, a jakie pozwolenia?
– na jakie prace w ogóle nie trzeba mieć zgłoszenia ani pozwolenia?
– ile kanałów wentylacyjnych musi mieć mieszkanie lub dom?
– jak duże muszą być okna w pomieszczeniach mieszkalnych?
Przyjrzymy się z bliska ustawie o Prawie budowlanym i Rozporządzeniu Ministra dotyczącym kwestii
technicznych budynków. Przeanalizujemy wątki w sposób szczególny dotyczące inwestorów. Cegiełka
po cegiełce omówimy zagadnienia optymalizacji mieszkań na wynajem i na części pierwsze rozłożymy
najczęściej popełniane przez inwestujących błędy. Rzucimy okiem na rzuty mieszkań i zastanowimy
się, w co warto wkładać pieniądze.
Gwarantuję, że po moim wykładzie zagości spokój w Twoim domu.
Zapraszam na XI Kongres Mieszkanicznika, 23-24 listopada 2019 w Warszawie”

 

 

 

Marcin Szymocha - doradca podatkowy, inwestor w mieszkania na wynajem /więcej.../
 Dyrektor Oddziału Śląskiego Instytutu Studiów Podatkowych – jednej z największych kancelarii podatkowych w Polsce. Od 2008 r. zajmuje się inwestowaniem w mieszkania na wynajem. W 2012 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 r. został wpisany na listę doradców podatkowych. Od 7 lat zajmuje się zawodowo doradztwem podatkowym. 

TEMAT PREZENTACJI:
„Opodatkowanie flipów oraz podnajmu mieszkań (PIT i VAT)” 

Opis prezentacji /.../

Flip to kupowanie nieruchomości, najczęściej po cenie niższej niż rynkowa, a następnie odsprzedawanie ich z zyskiem. A skoro zysk to i podatki – często niemałe. Jest jeden sposób, by zabić każdy dochodowy biznes: podatki, podatki i jeszcze raz podatki. Jak zapewnić sobie spokojny sen? Jak uniknąć spotkania z pracownikiem urzędu skarbowego, który uświadomi nas, że nie stać nas było na zarobienie pieniędzy? Wyprzedź skarbówkę i bądź pewny, że w Twoich podatkach nie ma błędów. Podczas swojego wystąpienia wskażę, na co musisz zwrócić uwagę flipując i podnajmując mieszkania, aby nie zgubiły Cię podatki oraz jak legalnie płacić niższe podatki bez kombinowania.

W szczególności omówię zagadnienia:
– Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania na flipa na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym.
– Kiedy trzeba doliczyć VAT przy sprzedaży mieszkania w ramach flipa?
– Czy trzeba doliczyć VAT przy podnajmie wakacyjnych apartamentów, mieszkania dla firmy pod zakwaterowanie jej pracowników, mieszkania bezpośrednio samym pracownikom, łóżek dla pracowników z Ukrainy.”

 

 

 

Paweł Czerwiński - ekspert od wyszukiwania okazji /więcej.../
W branży nieruchomości Paweł jest znany jako specjalista od wyszukiwania okazji rynkowych. Stosuje zarówno metody tradycyjne (licytacje, przetargi, ulotki, ogłoszenia) jak również własne autorskie rozwiązania. Wykorzystuje swoją technologiczną przeszłość, żeby zaprząc do wyszukiwania okazji zaawansowane technologie. Gorący zwolennik strategii błękitnego oceanu, który wiecznie poszukuje/kreuje nowe pomysły, do których nie dotarła jeszcze konkurencja.
Obecnie nie pracuje zawodowo i zajmuje się tylko nieruchomościami. Przede wszystkim z sukcesem obraca nieruchomościami, od najtańszych mieszkań do luksusowych apartamentów i domów, poprzez klasyczny zakup i sprzedaż, cesje umów od developerów oraz sprzedaż okazji innym inwestorom.

TEMAT PREZENTACJI:
„Metody wyszukiwania okazji rynkowych” 

Opis prezentacji /.../

Na wykładzie zaprezentuje wraz z przykładami trendy na rynku okazji inwestycyjnych, pokaże w którym kierunku zmierza rynek oraz na jakim segmencie rynku można oczekiwać największych zwrotów.

 

 

 

Martyna Szczawińska - jej motto to: 'Sprawiam, że nieruchomości zyskują na wartości' /więcej.../
 Z wykształcenia prawnik, zawodowo mieszkanicznik z krwi i kości😊. Martyna jest pasjonatką pięknych wnętrz i niekonwencjonalnych rozwiązań. Jest współautorką książki „Pomysł do wynajęcia 2” oraz certyfikowanym home stagerem. 

Od kilku lat inwestuje i pomaga inwestować innym w nieruchomości. Prowadzi firmę Martyna Szczawińska Home Stager, zajmującą się profesjonalnym przygotowaniem mieszkań i domów
do sprzedaży i wynajmu (home staging). Jest udziałowcem kilku spółek nieruchomościowych. Działa w ramach grupy Metr Kwadratowy.
Jest „lekarzem od nieruchomości” : wyszukuje deficytów i stawia diagnozę, tworzy odpowiednią strategie sprzedaży i wynajmu.

Angażuje się społecznie.  Prowadzi w Toruniu oddział Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Absolwentka wielu ciekawych szkoleń nieruchomościowych.

Obecnie sama prowadzi szkolenia dla inwestorów z zakresu home stagingu. Szkolenia takie odbyły się m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu. Prowadzi projekty home stagingowe na odległość. Ostatnio zwiększyła wartość domu w małej miejscowości o 80.000 zł. Posiada szkolenia on line, prowadzi webinary o home stagingu, aktuanie pisze książkę o home stagingu.

Z jej usług korzystają:

  • Pośrednicy obrotu nieruchomościami
  • Osoby wynajmujące mieszkania
  • Osoby sprzedające własne nieruchomości
  • Inwestorzy
  • Flipperzy

Zaintrygowana/y? Już wkrótce jest okazja, aby ją poznać:)

TEMAT PREZENTACJI:
„Jak zwiększać wartość nieruchomości nawet o 80 tys. zł dzięki home stagingowi” 

Opis prezentacji /.../
Praca home stagera jest wyjątkowo odpowiedzialna i wielu pewnie zaskoczy fakt, że nie polega ona na wieszaniu zasłon i układaniu poduszek, choć jest to jeden z jej elementów. Home stager ma za zadanie znaleźć drugą duszę nieruchomości, tak aby zaprezentować ją w możliwie najlepszym wydaniu.  Przy czym każda wydana złotówka powinna mieć swoje uzasadnienie. Nikt tak jak home stager nie trzyma się budżetu. Współpracę z home stagerem najlepiej rozpocząć tuż po zakupie nieruchomości na wynajem lub gdy tylko pomyślimy o sprzedaży. Home stager układa odpowiednią strategię działania, przygotowuje budżet zmian, określa klienta docelowego, znajduje deficyty i mocne strony nieruchomości. Nawet najdroższe poduszki i zasłony nie pomogą jeśli na powyższym etapie zostanie popełniony błąd. Martyna Szczawińska jest inwestorem praktykiem i profesjonalnym home stagerem. Sprawiła, że nieruchomości w stosunkowo krótkim czasie zyskiwały nawet 80.000 zł. Pracuje swoją autorską techniką Saper, i na jej podstawie zdradzi jak skutecznie zwiększać wartość nieruchomości tak aby szybciej i intratniej znajdywały swoich nabywców (najemców, kupców). Opowie o 5 podstawowych elementach swojej techniki, tak aby po ich wdrożeniu mieć przewagę konkurencyjną. Aby to właśnie nasza oferta wyróżniała się spośród setek innych. To spotkanie jest dedykowane zarówno Paniom jak i Panom;) Zapraszam serdecznie.

 

 

 

 

 

Robert Kuliga - przedsiębiorca, inwestor, kreatywny wizjoner /więcej.../
W Stowarzyszeniu od początku jego istnienia aktywnie zaangażowany w budowanie struktur lokalnych i ogólnopolskich. Współzałożyciel klubu inwestycyjnego Investime.
Kreatywny wizjoner lubiący wyzwania i skalkulowane ryzyko. Ekspert w obszarach: najmu, projektowania i home stagingu wnętrz pod wynajem, remonów nieruchomości pod wynajem oraz optymalizacji przychodów. Przedsiębiorca, inwestor, prelegent, autor publikacji na temat projektowania wnętrz i rynku najmu nieruchomości. Inwestowanie w nieruchomości pozwala mu łączyć pasje osobiste, zawodowe i pracę. Propagator idei przedsiębiorczości społecznej, powszechnego dostępu do inwestowania w sposób profesjonalny i etyczny.
Pierwszą firmę założył mając 26 lat. Od ponad 15 lat zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem wnętrz oraz sztuką użytkową. W nieruchomości inwestuje od roku 2007 systematycznie budując portfolio nieruchomości na wynajem. Absolwent m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował również w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie w sumie przebywał kilkanaście lat. Swoją wiedzę o inwestowaniu pogłębia ucząc się od najlepszych na świecie.

TEMAT PREZENTACJI:
„Co straszy w starej kamienicy” – czyli co zrobiłbym inaczej remontując zabytkowy budynek – analiza inwestycji na bazie studium przypadku.

Opis prezentacji /.../
Na prezentacji dowiecie się m.in:
Jakie błędy popełniłem?
Co należy sprawdzić przed zakupem?
Jak wygląda przygotowanie inwestycji, czyli pozwolenia, uzgodnienia i co jeszcze?
Jakie są obowiązkowe umowy (z architektem, inspektorem nadzoru i wykonawcą)
Jak wygląda przygotowanie harmonogramu prac?
Jakie są główne etapy inwestycji?

.

 

 

 

Krzysztof Szymański - przedsiębiorca zarządzający 150 apartamentami w najmie krótkoterminowym/więcej.../
Ukończył wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera, oraz studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomości, zdobywając licencję zawodową. Z rynkiem nieruchomości związany jest od 2009 r., kiedy wraz z obecnym wspólnikiem otworzył firmę Victus Apartamenty, skupiającą się na najmie krótkoterminowym. Obecnie firma posiada dwa oddziały w Trójmieście i obsługuje ponad 150 apartamentów, obejmujących około 700 miejsc noclegowych. Zwolennik inwestowania w relacje, na których zbudował portfolio firmy.

TEMAT PREZENTACJI:
„Najem krótkoterminowy empirycznie” 

Opis prezentacji /.../

Victus Apartamenty od 10 lat zajmuje się najmem krótkoterminowym. Zarządzając ponad 150 nieruchomościami, jest jedną z wiodących firm na trójmiejskim rynku branżowym. Krzysztof Szymański, jako prelegent tegorocznego kongresu, opowie o początkach istnienia firmy, jej rozbudowie i specyfice działania.
Na co zwrócić uwagę inwestując w nieruchomość? Jakie nieruchomości dają największą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału?
Jak optymalizować koszty obsługi nieruchomości?
Jak reagować w trudnych sytuacjach, nie narażając relacji z klientem?
Nowe technologie wspomagające obsługę najmu krótkoterminowego w oparciu o własne doświadczenia.

 

 

 

Marek Wiśniowski - przedsiębiorca, zarządca specjalistycznej kancelarii prawniczej do reprezentowania stron w egzekucji z nieruchomości/więcej.../
Od kilkadziesięciu lat posiada i zarządza obiektami hotelarsko-turystycznymi /m.in. w Zakopanem, Wiśle, Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Świnoujściu, Kołobrzegu Jastrzębiej Górze a także we Włoszech/, jest konsultantem dla inwestorów z branży hotelarskiej, inicjatorem i zarządcą kancelarii prawniczej www.ciszewski-prawnicy.pl specjalizującej się w reprezentowaniu stron w egzekucji z nieruchomości. Posiada w tym obszarze doświadczenia osobiste jako dłużnik, wierzyciel oraz inwestor. Jest współposiadaczem kilkunastu nieruchomości mieszkaniowych
TEMAT PREZENTACJI: „Egzekucja z nieruchomości – po stronie dłużnika lub po stronie wierzyciela lub po stronie inwestora” 
Opis prezentacji /.../

Nie będzie to wykład prawniczy sensu stricto tylko case study sytuacji prawnych w egzekucji z nieruchomości oraz prawnego wykorzystania możliwości prawa w obronie dłużnika lub ofensywnych działań w interesie wierzyciela czy inwestora.
Będzie to m.in. próba odpowiedzi na pytania i zagadnienia:
– czy można zostać dłużnikiem bez własnej winy,
– czy działania hamujące proces egzekucji jest zgodne z prawem i etyką oraz jaki jest ich sens,
– wierzyciel i inwestor jak blisko do bycia dłużnikiem,
– komornik w postępowaniu egzekucyjnym,
– postępowanie egzekucyjne: w czyim interesie jedno instancyjność,
– bank wierzycielem hipotecznym, po pozbawieniu BTE,
– ocena ryzyk inwestowania w nieruchomości z egzekucji
– czy zakup nieruchomości z egzekucji po okazyjnej cenie jest zawsze okazją,
– ogólne zagadnienia podatkowe dotyczące egzekucyjnej sprzedaży i zakupu nieruchomości.